null Vychází fotografický průvodce 100 pálavských bezobratlých

AOPK ČR, Správa CHKO Pálava

Vychází fotografický průvodce 100 pálavských bezobratlých

15. 2. 2023

Vychází druhý fotografický průvodce ze série 100 pálavských, zaměřený na bezobratlé.

Knihu vydává Okrašlovací spolek Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Pálava, navazuje na fotografického průvodce 100 pálavských rostlin – zachovává stejný formát i styl.

V této publikaci jsme mohli postihnout jen malý zlomek z celkové pestrosti bezobratlých, kterých na Pálavě najdeme přes deset tisíc. Výběr druhů pro brožuru reprezentuje nejen běžné druhy, se kterými se návštěvník Pálavy pravděpodobně potká, ale i druhy vzácné, typické pro Pálavu (a někdy v rámci ČR dokonce žijící jen na Pálavě), u kterých je pravděpodobnost náhodného setkání jen malá.
Každému druhu je věnována jedna dvoustrana – text s popisem, informací o rozšíření, biologií, ohrožení a případných podobných příbuzných, doplněný jednou či více fotografiemi. Nechybí tipy na místa, kde na tyto druhy můžete s největší pravděpodobností narazit. S formátem A6, praktickou kroužkovanou vazbu a kvalitním tiskem na pevném papíru jde o průvodce, který se snadno vejde do kapsy a pomůže poznat bezobratlé při výletech na Pálavu. Autorem textů je Pavel Dedek, zoolog Správy CHKO Pálava. 

Zisk z prodeje knihy použije Okrašlovací spolek k financování své činnosti pro krajinu a přírodu Mikulovska. K aktivitám spolku patří výsadby dřevin, péče o farní zahradu kostela sv. Václava v Mikulově či stromy a zeleň v okolí města. Vydání knihy významným finančním příspěvkem podpořila firma ZEBR s.r.o.

Knihu je možné objednat nebo zakoupit v TIC Mikulov, TIC Pavlov, knihkupectví Malá Medvědice v Mikulově nebo v Regionálním muzeu Mikulov a Archeoparku Pavlov.

Titulní strana.
Stepník rudý.
Kobylka sága.
Nosorožík kapucínek.
Martináč hrušňový.
Mravenec lužní.